Pravilan psihofizički rast i razvoj preduvjet su dobrog zdravlja djeteta. Redovitim kretanjem i vježbanjem potiče se rad imunološkog sustava. Poticanje djece na kretanje ima višestruk utjecaj. Ono razvija njegova fizička, motorička, kognitivna i emocionalna obilježja. Zdravo, okretno, spretno i vješto dijete može lakše nositi sve teškoće života te može lakše obavljati svoje radne i društvene zadaće. Ono spoznaje opće fizičko stanje i stvara naviku bavljenja tjelesnim aktivnostima. U današnje vrijeme veoma je potrebno svakodnevno ostaviti vremena za bavljenje kineziološkom aktivnošću kako bi se spriječile posljedice neaktivnosti. Zbog toga se posebno ističe izgradnja pozitivnog odnosa djeteta prema tjelesnom vježbanju bez kojega je zdrav način života nezamisliv. Potrebno je da i roditelji razvijaju pozitivan stav prema kretanju i uključivanju u sportsku aktivnost kako bi taj stav lakše prenijeli na djecu. Naši najmlađi mališani, Pčelice i Sovice također su prigodnim aktivnostima obilježili Hrvatski olimpijski dan, a kako su se proveli možete vidjeti u fotogaleriji.

Comments are disabled.