Tjelesna aktivnost predstavlja jedan od temeljnih uvjeta za normalan rast i razvoj djece i doprinosi razvoju antropoloških obilježja, te očuvanju i unapređivanju njihova zdravlja. Pod tjelesnom vježbom razumijevamo sve pokrete, kretanja i aktivnosti koje čovjek svjesno primjenjuje i koristi za svoj razvoj, razvoj svojih osobina i sposobnosti, za usvajanje motoričkih znanja, usavršavanje motoričkih dostignuća i za očuvanje i unapređivanje svoga zdravlja. Tako smo ponukani tim saznanjima proteklog tjedna provodili pojačane tjelesne aktivnosti. Ponudili smo djeci poligon s ravnim, neravnim i povišenim površinama, poligon s preprekama, igre s loptama te igre na velikim spravama u dvorištu vrtića. Djeca su bila u početku vrlo oprezna, a sve dalje i sve spretnija, a osobito naše male Sovice. Kako smo vježbali pogledajte u našoj foto galeriji.

Comments are disabled.