U ponedjeljak nas je dočekao snijeg i odmah smo iskoristili prošlotjednu izradu skija za isprobavanje vještina na pravom snijegu. Djeca su na skijama provela cijelo jutro vježbajući koordinaciju i skijaške pokrete. Kad smo se vratili u svoju toplu sobu, pokrenuli smo pitanje što je s našim šumskim prijateljima zimi i kako se oni snalaze u ovom zimskom periodu. Saznali smo da ptice grije njihovo šareno perje i da se one hrane žitaricama, a da se šumski zec grije ispod debelog krzna. Izradili smo naše šumske životinje koristeći neoblikovani materijal, a šumskog smo medvjeda izradili kombinacijom tempera i kolaž papira. Nakon pjesme „Zeko i potočić“ odlučili smo pokazati umjetničke sposobnosti pa su djeca pripremila kratak igrokaz kako bi nam što bolje dočarali život šumskih životinja zimi.

Što smo sve istraživali, možete pogledati u fotogaleriji.

Comments are disabled.