Proteklog tjedna Pčelice su se bavile aktivnostima na temu “Što sve raste u vrtu ? “. Pčelicama to nije prvi susret s povrćem, dapače sve povrće koje smo im pokazali da raste u vrtu su prepoznali te znali imenovati, jedino je grašak nekima bio mala nepoznanica. Djeca su znala da ga jedemo u juhi ali nisu znala kako se zove. Ispričali smo im priču o Ani koja sadi vrt s mamom. To ih je potaknulo na razgovor pa su i oni počeli pričati kako su sadili vrt sa svojim roditeljima. U kuhinji su se igrali simboličke igre u kojoj su kuhali juhu od povrća. Nakon što su skuhali juhu servirali su ju svojim prijateljima. Od likovnih aktivnosti najinteresantnija im je bila izrada graška od hamer papira i salveta. Osim toga bojali su povrće i radili mozaik od kolaž papira. Pomoću plakata s povrćem igrali smo igru imenovanja i prepoznavanja povrća. Didaktička igra “Vrt” jako im je bila zanimljiva te su ju kroz tjedan često uzimali za igru. Na kraju tjedna prošetali smo se do obližnjeg vrta gdje su Pčelice mogle vidjeti razno povrće i cvijeće.

Comments are disabled.