Dolaskom proljeća Pčelice su istraživale biljni svijet koji se probudio i pokazao u svom predivnom šarenilu. Ali osim biljnog svijeta probudio se i životinjski svijet odnosno razni kukci i bube koje su nas privukle svojim zujanjem, letenjem, puzanjem pa smo odlučili tjedan posvetiti upravo njima. Glavna aktivnost nam je bila promatranje odnosno pronalaženje različitih kukaca i buba na livadi. Tako smo pronašli pčele, mrave leptire i pokojeg pauka.

Djeca su također primijetila hrpice zemlje koje su iskopale krtice stoga smo odlučili i to istražiti. U šetnji smo spazili jednu prekrasnu voćku punu cvjetova i pčela. Načas smo stali te u tišini poslušali zujanje pčela koje je zvučalo kao neka melodija. U dvorištu vrtića pažnju su nam zaokupili mnogobrojni mravi koji su marljivo radili. Mrave smo promatrali i s povećalom. Bavili smo se likovnim aktivnostima. Izrađivali smo bubamare i leptire. Igrali smo igru “Leti, leti” te se kretali poput životinja. Pogledali smo edukativni video o pčelama i gusjenici koja se pretvori u leptira te slušali pjesmice vezane uz temu.

Comments are disabled.