Proteklog su tjedna Pčelice provele u istraživanju malene žuto- crne životinje koja krasi ime naše odgojne skupine – PČELICE!
Kroz različite stolno manipulative igre saznali smo da se kuća u kojoj žive pčele naziva košnica te kako je građena pčela. Istraživali smo okuse i teksturu meda i saća koje stvaraju vrijedne i marljive pčele. Stvarali smo saće hvataljkama umetajući pelud u posebne pretince i usput vježbali finu motoriku, a vrijeme u dvorištu proveli smo oslikavajući kredom kvadrate  na pločniku koji su nas podsjetili na velike saće. Centar građenja iskoristili smo za građenje košnice dok smo u likovnom centru ukrašavali košnicu otiskom žute boje. Crtali smo pčele drvenim bojicama i proučavali razliku u velikim i malim pčelicama. Uz prigodne pjesme i ples na otvorenom proslavili smo naš dan! Kako smo se proveli pogledajte u fotogaleriji.

Comments are disabled.