Prošli smo tjedan obilježili Svjetski dan štednje, ugostili smo mamu Sokolović koja radi u banci. Mogli smo vidjeti kako izgleda naš novac, stavljali smo ga u kasicu te smo mogli vidjeti kako službenici u banci broje novac pomoću brojčanika. Jako nam se svidjelo i baš smo uživali, mami Sokolović pokazali smo svoju poštu koju su nam izradile naše odgajateljice te smo se malo igrali glumeći poštara. Uz Dan štednje održali smo i humanitarnu akciju Škole za Afriku gdje smo sakupljali novac za djecu u Africi. Gledali smo kratke dokumentarne video zapise te vidjeli kako teško žive djeca u Africi. Učili smo ponešto o njihovoj kulturi, igri i odjeći te smo tom prilikom izrađivali nakit kakav nose Afrikanci. Također smo pokušali i naučiti njihove plesne korake: bilo je jako teško, ali zabavno.

 

Comments are disabled.