Pčelice dočekale Svetog Nikolu

Uz paljenje 1. svijeće na adventskom vijencu koji su nam izradili Rafael i njegova mama Josipa i otvaranje vrećica iz adventskog kalendara, Pčelice su se proteklog tjedna pripremale za dolazak Sv. Nikole. Marljivo su bojale čizmice usvajajući pritom pojam crvene i bijele boje, izradile lik Sv. Nikole, razvijale okulomotoriku kroz različite didaktičke igre, usvajale riječi i pokrete pjesmice „Ručice nam Niko daj. Čizmice smo stavili u prozor, a da razveselimo Sv. Nikolu u njima smo mu ostavili iznenađenje. Nadamo se da će mu se svidjeti i da ćemo u ponedjeljak pronaći čizmice pune slatkiša jer Sveti Nikola, bili smo jako dobri.

I konačno smo dočekali ponedjeljak. Od ranog jutra u skupini je vladalo veliko uzbuđenje. Kako su Pčelice dolazile u vrtić pogled bi usmjerile prema prozoru, ali njihovih čizmica i crteža nije bilo. Pčelice su zabrinuto zazujale: „Gdje su naše čizme i pokloni?“ Odjednom se začuje: „Vidim čizmu iza kamina.“; „Moja je u kuhinji”. Pčelice su pronašle svoje čizmice i počastile se slatkim zalogajima, ali iznenađenjima ovdje nije došao kraj. Za vrijeme boravka na zraku, u dvorištu vrtića dočekao nas je ni više ni manje nego pravi pravcati Sv.Nikola, kako bi slatkim Podravkinim paketima razveselio svu djecu u našem vrtiću. Djeca su mu ispričala što sve rade u vrtiću, čime se igraju i obećala da će i dalje biti dobra, te ga ispratila uz pjesmu. Sv.Nikola je obećao da će doći i sljedeće godine.