Pčelice su se protekla dva tjedna pripremale za Uskrs.  Slušali smo priče o Uskrsnom zecu, pogledali lutkarsku predstavu Uskrsna priča, izradili zečiće, piliće, pisanice.

Djeca su imala priliku promatrati proces „Od jajeta do pileta“ improviziranom kokom i pilićima. Kroz tri dana su iščekivala i čekala što će se dogoditi. Prvo nam je stigla koka. Drugi dan je iznijela jaja. A treći dan, na veliku radost djece, iz jaja su se izlegli pilići.

 Naučili smo riječi i pokrete pjesmice „Šapice nam zeko daj“ i spremno čekali Uskrsnog zeca. U petak smo ga i dočekali. Na igralištu je u travi ostavio čokoladna jaja koja su djeca s užitkom tražila. A kad bi ih pronašli, veselju nije bilo kraja.

Da bi nam trg bio ljepši, u suradnji s područnom školom i općinom ukrasili smo ga pisanicama koje smo izradili.

 

Comments are disabled.