Proteklog tjedna kod Pčelica je bilo vrlo veselo i dinamično. Kako su glazba i ples njihova svakodnevnica te neophodna za cjeloviti razvoj djeteta, odlučili smo glazbene aktivnosti podići na jednu višu razinu. Razne aktivnosti na tu temu omogućile su djeci doživljaj pokreta i glazbe te kreativno izražavanje i stvaranje. Djecu smo poticali na sudjelovanje u glazbenim aktivnostima kao što su ples, ritmičke igre, slušanje glazbe te upoznavanje i sviranje jednostavnih instrumenata. Djeca su vrlo rado sudjelovala u svim aktivnostima, a posebno oduševljenje i interes su pokazali prema instrumentima koje smo im ponudili. Pokazali smo im kako svirat,i a potom su oni sami pokušali. Uz Ringe, ringe, raj , ples na pjesmu “Juri juri vlak” bio je pun pogodak. Tražili su stalno ponavljanje tih dvaju plesova. Tako su Pčelice usvojile nove plesne pokrete, iskušale se u sviranju instrumenata te se upoznale s novim tekstovima pjesama.

Comments are disabled.