Proteklog tjedna Pčelice su istraživale Antartiku. Upoznali su se s Eskimima, iglu kućama te raznim životinjama koje tamo žive. Na edukativnom  filmu vidjeli su kako nastaju iglu kuće te kako izgledaju Eskimi. Uz video ponudili smo im likovnu aktivnost izrade iglua pomoću bijelog papira i ljepila te su potom bojali Eskima kojega su smjestili u iglu. Kako su se Pčelice već prije upoznale s nekim životinjama Antarktika kao što su medvjed i pingvin, ovog puta smo im odlučili predstaviti druge životinjske poput morža i tuljana. Pčelice su pokazale veliki interes za morža stoga smo im ponudili aktivnost u kojoj su mogli izgraditi svog morža. Ponudili smo im predložak koji su i oni trebali bojati te ponuđene dijelove tijela staviti na odgovarajuće mjesto, poput očiju, brkova, kljova i dr. Osim toga izrezali smo im razne životinje oko kojih su nanosili boju spužvom i tako dobili obris tih istih životinja. Svakog dana prije spavanja čitali smo priče na temu.  Kako je tjedan prošao pogledajte u fotogaleriji.

Comments are disabled.