Početkom tjedna Iris je u vrtić donijela bijelu krizantema koju smo kao poticaj iskoristili za aktivnost. Djeca su taktilnim putem osjetila mekoću latica, mirisali je, imenovali kakve je boje, i na kraju tapkanjem izradili svoju krizantema.

 U srijedu nas je posjetila zdravstvena voditeljica koja je provela antropološka mjerenje prisutne djece.

Ostatak tjedna posvetili smo LIŠĆU, koje u našim šetnjama svakodnevno promatramo. Kroz priču s pokretom VJETAR NJIŠE GRANE obavljali smo svakodnevni jutarnji razgibanac. Usvajali smo riječi i pokrete pjesmice LISTIĆ PADA, kroz slikovnicu LIST SKITNICA pratili putovanje jednog listića.                                                                                Kroz likovno izražavanje djeca su izradila STABLO U JESEN, otiskivala obojano lišće na papir. Odlazak u park iskoristili smo za igru s lišćem-djeca su sakupljala lišće, bacala ga u zrak. Sakupljeno lišće iskoristili smo za istraživačku senzoru kutiju, te aktivnosti punjenja flašica, izradu slike od lišća, svakako se dobro zabavili, a ponešto i naučili.

Comments are disabled.