Prethodni su tjedan Točkice prigodnim aktivnostima obilježile Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje i Dan jabuka.

Drvenim bojicama i pastelama obojali smo ilustracije pekarskih proizvoda pa njima ukrasili naš novooformljen kutić pekarnice.

Logičkim povezivanjem složili smo aplikacije u pravilan redoslijed pa prema nizu slika pričali priču o nastanku kruha.

Svoje znanje o navedenom pokazali smo u suradnji s našom vrtićkom djelatnicom Mihaelom M., kojoj još jednom zahvaljujemo na zamiješenom tijestu koje smo potom razvaljali valjcima te potom vrijednim prstićima oblikovali u kruščiće, pletenice, pužiće i druga peciva.

Samostalno izrađene pekarske proizvode simbolički smo prodavali i kupovali u spomenutoj vrtićkoj pekarnici, a za vrijeme simboličke igre usvajali smo korištenje riječi “hvala” i “izvoli”, kao i pozdravljanje prilikom dolaska i odlaska.

Još jednom se zahvaljujemo svim mamama i bakama koje su uložile svoj velik trud oko pripreme donesenih pekarskih proizvoda.

Također, razvijali smo vizualnu percepciju spajajući aplikacije jednakih pekarskih proizvoda. Slušali smo prigodnu pjesmu “Pekarčić” te audio priču za djecu “Mala crvena koka i zrno pšenice” koja nas je nasmijala svojim ko-ko-ko zvukovima.

Uz pjesme “Jabuko, jabučice” i “Kruška, jabuka, šljiva” te slikovnicu “Jabuka” započeli smo aktivnosti o kraljici voća.

Nastavili smo razvrstavanjem aplikacija jabuka prema boji i veličini te umetanjem pompona odgovarajuće boje na istobojne aplikacije jabuka, vježbajući pritom pincetni hvat, ali i prepoznavanje i imenovanje boja.

Jabuke su nam poslužile i kao štambilj kojima smo ispunili aplikacije staklenki.

Osim toga, kroz integrirani dan u vrtiću, naša se odgojna skupina još bolje upoznala s malenim prijateljima Bombončićima kroz zajedničku igru, ples i druženje.

Veliku fotogaleriju Točkica pogledajte u nastavku.

Comments are disabled.