Tjedan započinjemo u veselom raspoloženju, a razlog tome bila je proslava još jednog četvrtog rođendana! Ovog puta slavljenik je bio naš Ištvan, a proslavu je upriličilo uživanje u okusima torte, lubenice i grickalica, slušanju glazbe po želji slavljenika te raznim igrama s balonima.

Svakodnevno smo se bavili i temom pijeska jer ne prođe niti dan da Sovice ne izraze želju za igrom u pješčaniku. Razgovarali smo o vrstama pijeska, proučavali ga povećalom, dolijevali vode na njega, prosijavali ga, imenovali životinje koje ga vole i žive u/na njemu, ali i okušali istraživačke sposobnosti tražeći razne školjke i kamenje unutar pijeskom ispunjene posude. Osim navedenoga, Sovice su imale priliku zajedno s odgojiteljicom izraditi i kinetički pijesak, a kasnije se i igrati s njim razvijajući pritom finu motoriku i taktilnu percepciju. Likovne aktivnosti bile su usmjerene na crtanje po slobodnoj volji, ali i bojankama na temu raznih vrsta školjaka, rakova, morskih zvijezda i ostalih životinja koje vole pješčano dno.
Pogledajte kako je bilo!

Comments are disabled.