Prošlog tjedna upoznali smo pingvine kroz različite dnevne aktivnosti pa smo tako imali prilike „nahraniti“ naše pingvine različitim ribicama u boji i tako vježbati motoriku ruku, šake i prstiju, ali i prepoznavati te imenovati boje. Naglasak na bojama bio je i u društvenoj igri sortiranja malenih figurica pingvina, dok smo kroz slagalicu „pingvin“ razvijali grubu motoriku i strpljenje.

Poticali smo razvoj govora i usvajanje novih riječi kroz čitanje priča „Ne baš savršen pingvin“ i „Pingvini gube svoj dom“, a posebno smo uživali u gledanju animiranog filma „Pingu Pingu – dadilja“.

Osim navedenih aktivnosti, bili smo i fizički aktivni pa smo tako savladavali i zanimljiv „ledeni“ poligon prepreka, a okušali smo se i u bacanju i hvatanju kocke s ilustracijama pingvina.

Popratne fotografije nalaze se u galeriji.

Comments are disabled.