‘Plešemo dok se smijemo, plešemo dok plačemo, plešemo iz ludila, plešemo iz straha, plešemo za nadu, plešemo za vrisak. Mi smo plesači, mi kreiramo snove’

Albert Einstein, fizičar

 

Djeca od najranije dobi pokazuju potrebu za pomicanjem tijela, bilo to uz zvukove ili bez njih, a od plesa imaju višestruke koristi. Djeca će plesom razviti radoznalost i želju za učenjem, odlična je aktivnost koja će im pomoći u razvoju stabilnosti i motorike te razvijati kreativnost. Sovice su povodom međunarodnog dana plesa cijeli tjedan provele uz zvukove tradicionalnih dječjih pjesmica poput “Srebrna kola, zlaten kotač” te “Mali bratec Ivo”. Uz pjesmu tu su i zadani pokreti od kojih je nastala koreografija, a djeca su s veseljem prisustvovala aktivnostima. Kako smo se proveli pogledajte u fotogaleriji.

Comments are disabled.