Proteklog tjedna Pčelice su se bavile istraživanjem Sjevernog pola. Usvajale su osnovna znanja i predodžbe o polarnim životinjama , njihovom staništu te načinu življenja kroz enciklopedije, priče, fotografije te razne igre. Svaki dan su naučile nešto novo te nadogradile postojeće znanje. Djeca su u likovnom centru izrađivala polarnog medvjeda umačući vilice u bijelu boju kako bi izradila glavu, a potom su crtala oči, njušku i uši koje su nakon toga izrezala i zalijepila na odgovarajuće mjesto. Pomoću papirnatih čaša  izrađivala su pingvine i medvjede za već postojeće stanište u centru životinja. Također smo izrađivali iglu tako da su djeca najprije izrezala oblik iglua, a potom kockice stavljala u boju te ostavljala tragove po igluu. U centru početne matematike djeci smo ponudili igru “nahrani pingvina”. Cilj igre je nahraniti pingvina sa ribicama, ali s onom  količinom riba  koji broj dobiju bacanjem kockica. Slušali smo prigodne pjesmice, plesali te igrali  igru oponašanja životinja.  Kako nam je protekao tjedan pogledajte u fotogaleriji.

Comments are disabled.