U sklopu tjedne teme “U zdravom tijelu zdrav duh” posjetila nas je djelatnica Hitne medicinske pomoći Nives Potočnjak. Prezentirala je djeci kako oni spašavaju unesrećene, naučila nas kako možemo spriječiti neke opasnosti i koga trebamo i na koji broj pozvati ako se nađemo u nevolji. Djeca su imala prilike vidjeti što je sve potrebno djelatnicima Hitne medicinske pomoći u radu, a istražili smo i što sve sadrži torba prve pomoći.

Kod djece je neutralizirala strah od liječnika. U zajedničkoj igri okušali smo se u ulogama liječnika i pacijenta, međusobno zamatali ruke gazama i zavojima, oblačili se u odjela liječnika i medicinske sestre, slušali otkucaje srca,  dobili odgovore na mnogobrojna pitanja, oponašali zvukove sirene na vozilu hitne pomoći i pri tome se dobro zabavili.

Comments are disabled.