U ponedjeljak 6. lipnja odgovorili smo na poziv našeg Frana i njegove obitelji Mikulinjak i realizirali dugo očekivani izlet – posjet OPG-u, odnosno farmi krava. Balončiće i Srčeka su na farmi dočekali mnogobrojni članovi obitelji Mikulinjak : Marijana, Ivice i Tomislava. Domaćini su nam pokazali sve čari i izazove farme- promatrali smo i družili se s kravama muzarama, junicama i njihovim potomcima – malim telcima, a imali smo priliku vidjeti i druge stanovnike farme- pitome pse i pernate životinje. Djeca su imala priliku vidjeti kako i što krave jedu te smo boravili u muzištu i gledali kako se krave doje putem mehaniziranog robota te naučili koji se sve parametri moraju zadovoljiti kako bi dojenje bilo uspješno.

Djecu se dojmio veliki spremnik s mlijekom zapremine oko 4 tisuće litara, a bili smo prisutni i kada je došla cisterna za otkup mlijeka mljekare Bohnec iz Ludbrega čiji je spomenuti OPG kooperant. U živopisnom obilasku pridružila nam se i gđa. Marijana Bohnec – tehnolog prerade mlijeka Mljekare Bohnec te nam je ispričala kako se otkupljuje mlijeko, što se radi u njihovoj mljekari i koji su finalni proizvodi, a zahvaljujući gostoprimstvu i velikodušnošću domaćina i mljekare Bohnec imali smo priliku kušati mlijeko, mliječne prerađevine i pekarske proizvode. Od srca se zahvaljujemo svima koji su doprinijeli ovom susretu.

Comments are disabled.