Naši predškolarci cijeli su prosinac marljivo radili kako bi spremni dočekali Božić. U ovaj mjesec nastojali smo unijeti malo kreativnosti i mašte i posvetiti se izradi raznih blagdanskih motiva – izrađivali smo sv. Nikolu kolaž tehnikom na kontrastnoj podlozi od novinskog papira koristeći geometrijske likove, slatke kuće od medenjaka docrtravajući ornamente na predlošku kućice od pak papira bijelom temperom koristeći kistove i štapiće, ukrašavali posudice za božićnu pšenicu temperom, gliterom i zvjezdicama, izradili božićnu čestitku s motivom kuglice kolaž tehnikom. Posadili smo božićnu pšenicu. Slušali božićne priče iz riznice božićnih priča Sretan Božić. Usvajali stihove pjesama: Zvončići, zvončići, Sveti Niko svijetom šeta.

U ovom periodu, osim motiva sv. Nikole, medenih kućica, adventskog vijenca, ponavljali smo dosadašnja znanja o bojama  te počeli usvajati geometrijske oblike na način da smo ih imenovali, uspoređivali s predmetima u našoj okolini, pokušali grafomotorički ocrtati zadane likove u nizovima, precrtavajući ih. Osim boja i geometrijskih likova, radili smo na usvajanju i uvježbavanju fine motorike oblikovanjem kolaž papira – rezanjem, trganjem, lijepljenjem, presavijanjem.

Nakon dobro obavljenog posla dolazi uvijek neki oblik razonode pa smo tako igrali memory igru s motivima kolačića, slagali slagalicu Medenjak od 4 dijela, pogledali crtani film Orašar, napravili božićni party.

Comments are disabled.