Predškolci iz skupina Cvjetići i Leptirići sudjelovali su 5. ožujka na prometno-edukativnom programu “Vidi i klikni” koji provodi HAK. Predavanje i radionica održali su se u Osnovnoj školi “Braće Radić ” u Koprivnici. Cilj ovog programa je djecu educirati o prometnoj sigurnosti i pravilima poput vezanja pojasa i sigurnom prelasku ceste. Pomoću programa djeca stječu važne informacije i vještine kojima će sigurnije sudjelovati u prometu. Djeca su imala priliku sudjelovati u vježbi pravilnog korištenja nogostupa, uočavanju prometnih svjetala, propisnom prelaženju ceste korištenjem pješačkog prijelaza, simulaciji prelaska kada nailaze automobili, vježbanju vizualnog kontakta i komunikaciji s vozačem, upoznavanju s rizicima prelaska ceste između parkiranih sutomobila, propisnom i pravilnom sjedenju u automobilu, korištenju sjedalica i sigurnosnih pojaseva. Na kraju programa sva djeca su dobila na poklon bojanku s dva tipa prometnih situacija – ispravnim i neispravnim ponašanjem i prigodnu slikovnicu s naljepnicama.

Comments are disabled.