U petak, 30. rujna djeca iz skupina Bubamare i Zmajići posjetila su dvoranu Domoljub gdje su prisustovala predstavi Zagrebačkog kazališta lutaka “Medo Đuro u vrtiću”. Medvjedića susrećemo jednoga jutra u njegovom Zelenom vrtiću gdje se Đuro najradije igra svojom omiljenom igračkom, robotom Robijem. Đurina najdraža teta tada najavi dolazak novog medvjedića u vrtić. To je panda po imenu Pong. On izgleda malo drukčije, malen je, ne snalazi se najbolje i treba mu prijatelj. Ali Đuro se ne želi igrati s Pongom niti mu posuditi Robija. Kao i svako dijete, Đuro nije zločest, nego samo treba naučiti dijeliti i prihvaćati različite od sebe. Nema djeteta koje makar jednom nije odbilo posuditi svoju igračku i ponašalo se kao škrtica. U najranijoj dobi nije neobična posesivnost ili mala ljubomora. Takve situacije svakodnevica su svakog vrtića ili igrališta, a rješavaju se uz malo strpljenja i dobre volje. Nadamo se da im je ova predstava pokazala da iz svih tih situacija mogu izaći kao pobjednici, odnosno kao zrelija i sretnija djeca.

Comments are disabled.