U petak 20.svibnja u našem smo vrtiću ugostili Studio “Suncokret”,  umjetničku organizaciju iz Splita koja je za naše polaznike izvela predstavu “Zelena priča”. 
Na predstavi su sudjelovala djeca iz skupina Pčelice, Bubamare, Zmajići i Zvjezdice, a kroz ovaj ekološki lutkarski mjuzikl djeca su se pobliže upoznala s temama očuvanja i zaštite okoliša.
Kako zaštititi okoliš? Kako odvajati otpad? To su samo neka od pitanja na koja odgovore traže smetlar Medo te mudra Sova, Gica Prljavica, Magarac, Ribica, Vjeverica i Glista koji su i junaci ove predstave. Oni se u svojim prirodnim staništima susreću s raznim vrstama onečišćenja te dok neki uživaju praviti nered drugi traže rješenja kako okolišu vratiti stari sjaj. Tijekom predstave djeca su se, također, na zabavan i interaktivan način upoznala s načinima razvrstavanja otpada. Uz mnoštvo edukativnih pjesmica istaknuta je i temeljna poruka ovog ekološkog mjuzikla : “O zaštiti okoliša brinemo od malena”.
Kroz fotografije u nastavku možete pogledati i doživjeti dio atmosfere tijekom izvođenja predstave.

Comments are disabled.