Mnoga znanstvena istraživanja pokazuju kako je čitanje od najranije dobi ključno za kvalitetan i cjeloviti rast i razvoj dječjeg mozga te kako pozitivno utječe na razvoj govora i artikulaciju glasova, razvoj mašte i kreativnosti te divergentnog mišljenja. Upravo zato, Mišići su tjedan posvetili pričama, bajkama i basnama. Uz pomoć teta iz Bibliobusa nadopunili smo naš čitalački kutić i uplovili u čaroban svijet bajki. Prisjetili smo se naših najdražih priča o Vuku i sedam kozlića te Vuku i tri praščića, no čuli smo i neke nove kao što su Lav i miš, Bambi i Mačak u čizmama. Izrađivali smo štapne lutke koje su nam poslužile za dramatizaciju pojedinih dijelova priče. Prepričavali smo pomoću slika. Glavne likove smo opisivali i crtali pazeći na detalje. Nekima smo čak naučili napisati i imena. Puzzle su se svakodnevno slagale, a uživali smo i u spajanju likova s pričama, spajanju slike sa sjenom, gradnji kućica trojice praščića.

 

Comments are disabled.