Slikovnica je prva djetetova knjiga u kojoj je priča proširena i obogaćena ilustracijama. No, priča može biti ispričana i bez riječi, samo slikama ili su slike nanizane kao pojmovi koje dijete razgledava, prepoznaje, imenuje i priča o njima. Čitanje potiče razvoj djetetovih mentalnih sposobnosti od najranije dobi – potiče logično mišljenje, utječe na bogaćenje rječnika, razvoj govornih vještina i kreativnih sposobnosti, proširuje maštu. Čitanjem djeca jačaju koncentraciju i uče se disciplini. Protekli tjedan Bubamarci i Zmajići proveli su u čitanju priča i raznim aktivnostima kojima su se bavili nakon čitanja. Čitali smo “Macu Papučaricu”, “Ogledalce”,”Zlatokosu i tri medvjeda”, izrađivali papuče i ogledalca, macu od plastelina i bojali prigodne bojanke. Priče su također inspirirale djecu na razne simboličke igre koje obogaćuju dječju maštu te ih potiču na druženje s vršnjacima i jačaju socijalne kompetencije.

Comments are disabled.