Iako živimo u svijetu kada bi djeca nešto sad i odmah, puno toga ne može se dobiti i važno je da djeca u najranijoj dobi dobiju temelj da je potrebno uložiti svoje vrijeme i trud da se nešto dobije ili strpljenje da se do nečega dođe. Upravo kroz adventski kalendar njeguju osjećaj iščekivanja. U ovom užurbanom svijetu našoj djeci potrebno je dati vrijeme. Vrijeme, kada u sigurnosti i toplini vrtića nešto izrađuju, slušaju i mirno i s radošću očekuju. 
Mi našim adventskim kalendarom “ČAROBNOM PLANINOM” upravo radimo na tome. Djeca nemaju pojam broja kako bi znali koliko dana mora proći do Božića. Na našoj planini rastu božićne jelke i svaka nosi neki dnevni zadatak. Sva djeca sudjeluju u izvršavanju zadatka, a dijete čija je jelka nosi ju kući za uspomenu na jedan dan adventa. Jelke se smanjuju, Božić je sve bliže. Kako se smanjuju jelke tako i čarobna zvijezda s neba pada..i sve ih je manje…i manje. A vama želimo da pokušate i vi nešto slično kod kuće zajedno i uživate u pravom duhu blagdana – zajedništvu, dobroti, sreći i veselju. 

Comments are disabled.