U lipnju smo gledali crtić o dinosaurima te naučili mnogo o njima i postanku Zemlje. Radili smo puno na grafomotorici i finoj motorici. Pomoću plastelina te ostalih materijala smo radili razne oblike, crte, likove… Učili smo i o našem kajkavskom narječju te smo pomoću aktivnosti u kojoj su djeca spajala ilustraciju nekog predmeta i njegovog naziva naučili nekoliko kajkavskih riječi. Igrali smo i slijepog miša, ali tako da su djeca zavezanih očiju iz vrećice vadila predmet, opisala ga i imenovala ga. Igrali smo i igre brojevima kao npr.  “Predstavljanje brojem”. Brojevima od 1 do 30 pridružena su slova abecede. Djeca umjesto slovima, svoje ime pišu pridruženim brojevima. Zatim su pokušavali odgonetnuti šifre; rečenice napisane brojevima. Zatim pišu svoje ime slovima te ih po želji ukrašavaju.

 

Comments are disabled.