U svibnju smo puno vježbali grafomotoriku i finu motoriku, rješavali razne zadatke s nizovima, zadatke s dovršavanjem započetih crteža, povezivanjem točaka i preslikavanjem. Rješavali smo zagonetke i mozgalice te smo naučili mnogo toga. Na primjer, pročitali smo priču „Majušni detektivi – Zašto je nabo plavo?“ te smo saznali zašto nam nebo izgleda kao da je plavo te smo saznali kako i zašto nastaje duga. Naučili smo i kojih je to sedam svjetskih čuda te zašto su ona toliko posebna. Naučili smo i što je sjena te kako ona nastaje te u priči „U potrazi za izgubljenom sjenom“ saznali zašto ju je Petar Pan izgubio. Također smo naučili nešto o svjetski poznatim izumiteljima i njihovim izumima te o ostalim čudima znanosti kao što su gravitacija, magneti, zvuk, tekućine, plinovi… Upoznali smo se i s najpoznatijim umjetničkim djelima i njihovim autorima te s razdobljima u umjetnosti.

Comments are disabled.