Svakodnevnim slušanjem bajki ili priča djeca od najranije dobi razvijaju vještine govora, čitanja i pisanja. Čitajući djeci utječemo na njihov kognitivni, socijalni i emocionalni razvoj. Razgovorom i raspravom o pročitanom kod djece se potiču misaone operacije predviđanja, zaključivanja i uviđanja uzročno posljedičnih veza te se tim putem razvija i logičko razmišljanje. Projekt kojem će  “Leptirići “ tijekom ove pedagoške godine posvetiti najviše pažnje vezan je uz čudesan svijet bajki. U sklopu realizacije projekta i obilježavanja “Mjeseca knjige” ostvarili smo suradnju s Bibliobusom i polaznicima Osnovne škole “Josip Generalić” koji su djeci čitali bajke, vodili aktivan razgovor o pročitanom djelu, iznosili svoja viđenja pojedinih događanja iz bajki. Prva bajka kojom smo se bavili protekla dva tjedna bila je  “Tri praščića”.  Odgojiteljice su za djecu osmislile brojne edukativno-zabavne aktivnosti kojima nastoje kod djece poticati razvoj mašte, uživljavanje u ulogu, bogaćenje govora i rječnika. I što je najvažnije potaknuti ljubav prema knjizi, čitanju i njezinom čuvanju od najranije dobi.

Comments are disabled.