Mjesec veljaču posvetili smo realizaciji projekta “Čuvari bakinog djetinjstva” te su nam sve aktivnosti bile vezane uz provedbu projekta. Djeca su svojim aktivnim sudjelovanjem razvijala nacionalni i kulturni identitet, njegovala ljubav i pripadnost prema kraju u kojem žive. Svoj rječnik obogaćivali smo upoznavanjem s govorom naših djedova i baka kroz spominjanje jezičnih izraza koji su se nekad koristili, pjevanjem pjesmica “Oj Hlebine”, “Srebrna kola”, “Igra kolo”, “Dobro jutro bakice” te usvajanjem stihova na kajkavskom narječju. U suradnji s roditeljima sakupljali smo razne upotrebne predmete iz prošlosti koje smo u istraživačko – spoznajnom centru otkrivali, uspoređivali te njima svakodnevno obogaćivali centar “Čuvari bakinog djetinjstva”. Od pedagoški neoblikovanog materijala izrađivali smo razne starinske igračke s kojima smo se potom igrali. U frizerskom centru vrijedne dječje ruke izrađivale su frizure nekad i sad. Kroz pokretne pjesmice naših starih  i čitanjem hlebinskih almanaha željeli smo oživjeti duh prošlosti našeg sela te potaknuti djecu da njeguju i uživaju u tradiciji svojih predaka.

Comments are disabled.