U mjesecu studenom uslijedilo nam je prepoznavati i imenovati osnovne geometrijske oblike. Aktivnosti projekta radimo svaki ponedjeljak. Kroz edukativni video učimo geometrijske oblike, upoznali smo oblike, imenovali ih, prepoznavali i uspoređivali. Svaki ponedjeljak naučili smo jedan.

KRUG– slagali smo krugove po zadanoj formi- lik, imali utrku s loptama

KVADRAT- likovna aktivnost – mozaik za veću djecu : djeca s oblicima rade neki predmet i tempera- ocrtavanje kvadrata za manju djecu

TROKUT- likovna aktivnost- mozaik s trokutima

PRAVOKUTNIK– iz čarobne kutije smo izvlačili lik i imenovali ga, igrali igru sakrivanja predmeta i pogađanja koji nedostaje i izrezivali likove i razvrstavali ih na plakatu kao rezultat naučenih oblika- provjera znanja

Sve aktivnosti popraćene su didaktikom na temu- poklapalice, spajalice, po obliku, veličini, boji i slično.

Comments are disabled.