Leptirići su se i ove pedagoške godine uključili u provedbu UNICEF-ovog projekta “ŠKOLE ZA AFRIKU” te su nam ovotjedne aktivnosti bile vezane uz Afriku, njezino stanovništvo, kulturu, običaje. Djeci su bile ponuđene raznovrsne aktivnosti u kojima su učili o Africi kao kontinentu, o dječjim pravima, razvijali smo svijest o važnosti pripadanja zajednici, razumijevanju i prihvaćanju potreba drugih, učili smo kako poštovati druge te poticali razvoj socijalnih vještina za uspostavljanje kvalitetnih međuljudskih odnosa. Djeca su dobro prihvatila sve ponuđene poticaje i rado u njima sudjelovala. Na oduševljenje djevojčica, u skupini smo ugostili tetu Mateju koja im je izrađivala afričke frizure, odnosno plela sitne pletenice. U građevinskom centru, dječaci su se okušali u građenju afričkih kuća od drvenih kocaka. Tijekom cijelog tjedna uživali smo u ritmu afričke glazbe, usvajali njihove pokrete, osmišljavali svoje, igrali se afričkih tradicionalnih igara. Djelić naših aktivnosti pogledajte u fotogaleriji.

Comments are disabled.