Zmajići se u siječnju bave projektom “Zdrav(ko) Zmajić čiji je cilj poticanje i promicanje zdravih navika kod djece kroz kretanje te razne aktivnosti na otvorenom (boravak u prirodi) te edukacija djece i roditelja o važnosti kretanja (sporta i vježbanja) te boravka na zraku (podizanje svijesti). U prvoj fazi projekta djeca su upoznavala tijelo i organe te njihovu funkciju. Proučavala su vanjska i unutarnja obilježja, otiske prstiju, dišni i lokomotorni sustav, a  posjetila ih je i zdravstvena voditeljica Marija Križić koja je s djecom održala radionicu u kojoj su djeca imala priliku upoznati se i isprobati stetoskop i pulsni oksimetar. U drugoj fazi projekta Zmajići su isprobavali i prepoznavali različite okuse, istraživali pravilnu i nepravilnu prehranu, bilježili hranu koju vole i ne vole, a najviše interesa izazvala je simbolička igra restorana.

Comments are disabled.