Projektni tjedan u Zmajićima

Ove pedagoške godine Zmajići se bave projektom „Razvoj govora igrom i pokretom“. Kroz projekt potičemo djecu na izgovaranje riječi, razvijamo artikulaciju glasa, komunikacijske vještine, sluh, slušanje i razumijevanje, proširujemo vokabular, slušamo priče i bajke, listamo slikovnice, potičemo prepričavanje, slušamo ritmičke brojalice i pjesmice i učimo osnove engleskog jezika. U projektu nam pomažu naše igračke zmajić Zmajko i zeko Hans koji kroz igru uče s nama. Ovaj tjedan bavili smo se čitanjem priča „Jako gladna gusjenica“ i „Zlatokosa i tri medvjeda.“ Na čitanje Zlatokose potaknula nas je djevojčica Jana koja je kod kuće izradila štapne papirnate lutkice i prepričavala djeci priču. Okušali smo se i u glumi likova iz priče te planiramo napraviti malo kazališe. Projekt će se nastaviti i u idućim tjednima, a kako napredujemo možete pogledati u našoj foto galeriji.