U Zmajićima se ove pedagoške godine provodi projekt “Stresožder” koji je usmjeren na razvoj socijalnih vještina, razvoj regulacije emocija, razvoj vještine rješavanja problema, poticanje pozitivnih emocija, razvijanje optimizma, sprječavanje neprihvatljivih ponašanja i agresije. Stresožder je naš pridruženi Zmajić koji djeci pomaže da se oslobode negativnih emocija i frustracija, a njegov neprijatelj je čudovište Stresko koji ulazi u nas kada smo uznemireni. Zmajići su se proteklih dana bavili aktivnostima vezanim uz naš projekt tako da su crtali i izrađivali vlastite Stresoždere od neoblikovanih materijala koje ćemo koristiti u vrtiću. U aktivnostima se djeci pridružila i vještica Winnie koja će povremeno dolaziti u posjetu te je djecu uvela u svijet pokusa i čarolija te su s Winnie radila vulkane, oblake i pokus s bojama i mlijekom. Zmajići su također izrađivali čarobne štapiće, metle, igrali memory te različite grafomotoričke zadatke i prepoznavanje slova, a kako su izgledali njihovi dani možete vidjeti u fotogaleriji. 

 

 

Comments are disabled.