Zvjezdice se cijeli tjedan bavile projektom „Tradicija našeg kraja“. Kod djece smo poticali razvoj vještina baratanja predmetima i  alatima pa su djeca šivala vunom ili koncem tj. provlačila su konac ili vunu pomoću plastične iglice kroz rupice te ukrašavala predloške kapa, rukavica i čarapa koje su izrezane iz kartona. Na taj način se poticalo djecu da budu strpljivi i koncentrirani, ali i da pričekaju na red. Dio djece je vrlo uspješno savladao tehniku šivanja i bili su jako ponosni na sebe. Razgledali su ručno izvezene stolnjake te su sami odabrali koji stolnjak žele nacrtati. Svi su se jako potrudili i nastali su prekrasni dječji radovi, a nekoliko djece je nacrtalo skoro identične stolnjake. Dio vremena smo proveli igrajući se u slobodnim igrama te smo prošetali okolicom vrtića. Djeca su vidjela led i svi su željeli stati na njega da vide kako led puca pod njima.  Kako je to izgledalo možete vidjeti u našoj fotogaleriji.

Comments are disabled.