Protekli tjedan djeca su primijetila da je vrijeme toplije te da se događaju promjene u prirodi pa smo tako prošli tjedan srdačno dočekali proljeće, a ovaj smo se bavili cvijećem. Bili smo puno na svježem zraku, promatrali ptice i kukce te biljke i cvijeće u vrtićkom dvorištu. Pjevali smo pjesme “Proljeće” i “Proljetna” te se zabavljali stihovima i zagonetkama Josipe Franjić Radulović. Stolne igre bile su na temu proljeća i cvijeća pa smo tako zbrajali cvijeće i duge, tražili početni glas u nazivima cvijeća, vježbali grafomotoriku putem gdje je letjela pčela, a istraživali smo i građu biljke i cvijeta. Srčeka su izradila plakat o proljeću, crtala cvjetnu livadu i Ivančice, a iz papira su modelirali kukce. Razgovarali smo i o Cvjetnici te o vjerskoj simbolici cvijeća.

Comments are disabled.