“Trata rata rata, jaglac trublju hvata, hoja haj, hoja haj, zimi sad je kraj.
Mala ptica ševa, veselo nam pjeva, firuli firulu proljeće je tu!”

Ovim stihovima dočekali smo dolazak proljeća u naš grad i vrtić. Sve toplije vrijeme mamilo nas je na šetnje prirodom i boravak na svježem proljetnom zraku.

U šetnjama smo promatrali kako se priroda oko nas mijenja, što se događa s drvećem, zemljom, ljudima i vremenom te isticali prve vjesnike proljeća i njihove nazive.

Uz pomoć plakata pokazivača vremena marljivo smo svakodnevno vježbali nazive dana u tjednu, mjesece, godišnja doba i pratili prognozu vremena.
Obilježili smo i dan šuma i voda te se time nadovezali na temu očuvanja okoliša i važnosti razvrstavanja otpada i recikliranja.

U posjet su nam došli učenici srednje medicinske škole pod mentorstvom njihove nastavnice, i naše zdravstvene voditeljice, Sanje Koluder, koji su proveli zanimljivu radionicu pod nazivom “Svaka kanta ima svoju boju, a ti nauči koja je za koju” o pravilnom razvrstavanju otpada i pravilnoj higijeni ruku. Djeca su uživala u igri i razgovoru s učenicima te se ovim putem zahvaljujemo našoj zdravstvenoj voditeljici na suradnji.
Kako smo provodili dane možete pogledati u našoj foto galeriji.

Comments are disabled.