Ovaj tjedan zbog nemogućnosti boravka na igralištu Mišići su vrijeme provodili u šetnji selom i promatranjem promjena u prirodi. Djeca su najprije primijetila visibabe, zatim narcise, sunovrate, jaglace i zlatnu kišu. Proljetnice su im se jako svidjele, osobito visibabe koje rastu na livadi blizu našeg vrtića. Djeca su ih htjela ubrati, ali su im odgojiteljice objasnile da su one zaštićene i ako bi ih svi brali da bi s vremenom nestale. Djeca su se složila s tim da ih je ljepše samo promatrati jer dok ubereš bilo koji cvijet on s vremenom ipak uvene. Kroz različite vrste aktivnosti i različite didaktičke igre razvijali smo i utjecali na cjelokupni razvoj djeteta. Djeci najdraža pjesmica bila je “Visibaba mala” kroz koju smo vježbali ritam te tempo brzo-sporo, tiho-glasno. Sljedeći tjedan planiramo posaditi nekoliko vrsta cvijeća da pratimo njihov rast i da nam vrtić bude još ljepši.

U petak, 19. ožujka obilježili smo Dan očeva. Kroz razgovor s djecom saznali smo kako djeca provode slobodno vrijeme sa njima. Pjevali smo prigodne pjesmice i napravili za tatu čestitku na čijoj poleđini su bili  lijepi stihovi o tati.

Comments are disabled.