Prvi dan proljeća uz obilje sunca i pupoljaka na stablima bio je poseban još po nečemu. Na današnji dan obilježava se i Svjetski dan Downovog sindroma. Djeca su taj dan obukla šarene čarape kako bi pokazala podršku. Izradila su i plakat” Savršeni na drugačiji način” koji će ih podsjećati na djecu sličnu njima, a opet posebnu. Uslijedio je Svjetski dan voda gdje su djeca pričala o tome kako čuvati vodu, za što se koristi, a izradili su i plakat. Nastavili smo aktivnosti vezane uz proljeće. Djeca su slušala priče: “Tužna visibaba”, “Pčelica i Šafran”, naučila pitalicu Visibaba, pjesmu uz pokrete “Proljeće, proljeće” i ponovila pjesmu ” Visibaba mala” . U likovnim aktivnostima izradila su plakat proljetnice, visibabu tehnikom gužvanja salvete, šafran upotrebom vune te tratinčice od papira. Igrala su igre: Ja sam vila proljetnica i donosim …..veselo i šareno je bilo!

 

Comments are disabled.