Nakon održanog roditeljskog sastanka naše malene Gusjenice započele su novi period u svom životu. Po prvi puta su ugledale jaslice, svoje odgojiteljice, ostalu djecu, mnoštvo igračaka i poticaja te veselo uređen prostor. Prvih par dana u jaslicama zovemo periodom adaptacije. Djeca su prvi dan provela u skupini zajedno sa svojim roditeljima. Istraživala su i upoznavala prostor, promatrala ostale prijatelje i odgojiteljice te započinjala prvu međusobnu komunikaciju. Idućih dana djeca su ostajala po 2 do 3 sata dok su odgojiteljice nastojale veselim pristupom, zagrljajima, plesom i pjevanjem te raznim poticajnim materijalima približiti se djeci. Djeca su pokazala najveći interes za razne umetaljke, obiteljski centar te glazbeni centar. Period adaptacije je prošao bolje od očekivanog. Bilo je suza ali ni blizu koliko smijeha, igre i zabave s prijateljima.

Comments are disabled.