Happy Kid Studying And Learning


Program predškole započeo u je 4. listopada, a predškolsku skupinu „Potočnice“ redovito pohađa 9–ero djece. Program se održava dva puta tjedno u popodnevnim satima u PO „Potočnica“ u Sigecu (DV Igra). U prvim susretima nastojali smo se međusobno dobro upoznati kroz razne igre upoznavanja te upoznati prostor u kojem ćemo boraviti sljedećih osam mjeseci, upoznati bonton, pristojnu i poželjnu komunikaciju.

Teme kojima smo se bavili kroz mjesec listopad i studeni bile su: TO SAM JA, DAN JABUKA, JESENSKA KOŠARICA, LIŠĆE PADA, PADA, PADA…, ŠUMSKE ŽIVOTINJE, BOJE, VOĆE I POVRĆE.

Stihove pjesma: MI SMO DJECA VESELA, JABUČICE CRVENA, LISTIĆ PADA, BOC, BOC IGLICAMA, KIŠA PADA, PJESMA O BOJAMA TE KRUŠKA, JABUKA, ŠLJIVA pjevali smo uz pratnju pokreta, plesali u kolu te svirali ritam pljeskanjem ručicama, lupkanjem stopalima, šuškanjem uz pomoć šuškalica.

Unutar teme TO SAM JA otisnuli smo svoje dlanove i proveli antropološka mjerenja koja ćemo usporediti s krajnjim mjerenjem u svibnju, nacrtali smo svoj portret, imenovali dijelove tijela, razgibavali svoje tijelo uz razne vježbe, poligone prepreka, vježbali disanje i prste (finger fitness)…Unutar teme JABUČICE CRVENA slikali smo jabuku temperom prema promatranju, slušali priču Jabuka, jeli jabuke te pokušali definirati njihov okus. Unutar teme LISTIĆ PADA, PADA, PADA… vrijedno smo prikupili lišće koje nam je poslužilo za promatranje i opisivanje izgleda, teksture, boja, oblika i veličine lišća te za aktivnosti stvaranja i izražavanja… Unutar teme JESENSKA KOŠARICA upoznali smo jesenske plodove i okušali se u slikanju kukuruza komb. tehnikom flomastera i vodene boje s naglaskom na detalje, crtali smo orašaste plodove drvenim bojama, slušali priču o vrijednim Vjevericama i optimizmu  te o Malom žiru. Unutar teme ŠUMSKE ŽIVOTINJE imenovali smo životinje prikazane na fotografijama, oponašali njihovo glasanje i kretali se poput njih, izradili smo slike šumskih životinja od lišća, ježa izvodeći grafomotoričku vježbu crtanja iglica kredom na tamnoj podlozi, miješali jesenske boje i izradili šarene jesenke slike s raznim motivima. Slušali smo priču JEŽIĆ JOŠKO. Unutar teme BOJE imenovali smo boje uz pomoć kartica te na zadanim primjerima iz okoline, slikali ŠARENE SOVE pastelama i upoznali se s raznim crtama i oblicima koje ćemo kasnije uvježbavati  pisati u nizovima prema zadanim primjerima. Unutar teme VOĆE I POVRĆE nastavili smo ponavljati boje i imenovati voće i povrće na slikama. Na radnom listiću uvježbavali smo vizualnu percepciju pridruživanjem zdanih primjera voća i povrća prema boji.

Na zadanim primjerima  riječi vježbali smo glasovnu osviještenost  (definirali početni i završni glas u riječi) te uvježbavali glasovnu analizu i sintezu (rastavljali smo riječ na glasove i slogove). Uvježbavali smo i mehaničko brojenje te čitanje brojeva do 10 na zadanom predlošku i pokušali ih pisati u posudi s rasipnim materijalom.

Čeka nas još puno posla kojem ćemo pristupiti s veseljem.

 Slijedi nam i najčarobnije razdoblje u godini kojem se izrazito veselimo – vrijeme adventa.

Prve predškolske dane naših Potočnica možete pogledati na priloženim fotografijama.

 

Comments are disabled.