Toplo vrijeme dozvalo je ptice koje su svojim cvrkutom zainteresirale Pčelice. Tako smo odlučili djeci približiti znanja i iskustva o pticama. Proširivali su svoja postojeća znanja o temi kroz razne aktivnosti. Saznali su koje ptice postoje u našim krajevima te kako izgledaju, što jedu i gdje borave. Različiti materijali koje smo ponudili djeci omogućili su im samostalan izbor aktivnosti. Novi materijali poput perja, zobi, pšenice i ječma pobudili su veliki interes kod djece. Žitarice su nam poslužile za igru ” Nahrani pticu” gdje su djeca hranila pticu izrađenu na kartonskoj kutiji stavljajući hranu u rupu koja je predstavljala kljun. Potom smo od kartona izrezali oblik ptice na koji su djeca ljepila ostatak žitarica. U likovnom centru djeci smo ponudili predloške ptica koje su mogli ukrasiti prema izboru, ponudili smo im ljepilo i perje te tempere. Plesali smo na pjesmice “Zapjevala ptica sjenica”, ” Lastavica”, “Visibaba” i druge. Igrokazom dvije ptičice nagovijestili smo dolazak proljeća.

Comments are disabled.