Prošlog tjedna “Ribice” su se bavile temom ” Ptice”. Usvajale su nove pojmove vezane uz temu: ptica, vrabac, kos, vrana, kljun, perje, krila. Nove pojmove usvajali su slušajući pjesmice i brojalice: “Ljuti se vrapčić”, “Ptica kos”, “Jedna vrana gakala”. Djeca su pažljivo slušala slikovnicu o ptičici te promatrala ptice na slikama. Taktilno su istraživali perje i lijepili ga na predložak ptice. Ptičica koju smo izradili poslužila nam je za izvođenje brojalice “Leti, leti ptičica”. Kroz likovnu aktivnost “Ptica na grani”, neka su se djeca po prvi put susrela s tehnikom otiskivanja tempere dlanom , što je kod nekih izazvalo otpor ili veselje. Šetajući okolicom vrtića djeca su razvijala vizualnu i slušnu percepciju promatrajući i slušajući pjev ptičica u neposrednoj okolini. Pregled aktivnosti pogledajte u foto galeriji.

 

Comments are disabled.