Djeca iz skupine Oblačići bolje su se upoznali s temom ptice zimi. Čitali smo enciklopedije i imenovali smo dijelove  ptice te smo pticama stanaricama koje ostaju ovdje izradili hranilice od kikiriki maslaca i različitih sjemenki. Natrgali  smo kruh te ga osušili i odnijeli na livadu pričicama. Slušali smo priču „Vrapčići Prhko“, „Ptičice ne mogu disati“, dramatizaciju „Dvije ptičice“ i pjesmicu „Ljuti se vrapčići na zimu“. Djeca su bojala temperama kućicu koju smo izradili od pedagoški neoblikovanog materijala i ukrašavala su pomoću štapića za uha predložak ptice. Otisnuli smo dječje dlanove i nastala je ptica na grani, a djeca su oko ptičice nalijepili pahuljice. Igrali smo manipulativne igre umetanje jaja pomoću hvataljka ili žlice, hranjenje ptice crvićima, različite didaktičke igre, sortiranja ptica prema boji te složi obris ptice, stavi ptičicu u kućicu, poklapalicu ptice. Pomoću ptice i kućice određivali smo prostorne odnose; u, na, gore i dolje. U šetnji smo promatrali ptičice u letu. Kako je to sve izgledalo možete vidjeti u našoj fotogaleriji sa slikama.

Comments are disabled.