Pjev ptica ovih se dana čuo iz sobe Bubamaraca. Tjedan smo započeli gledajući video zapise i slušajući pjev raznih ptica stanarica koji su nam poslužili kao poticaj za daljnje likovne aktivnosti. Djeca su bojala ptičice koje su smjestila u kućice izrađene kolaž tehnikom, proučavala su i pokušala nacrtati ptičje pero, a drvenim bojicama crtala su i bojala kućicu i ptice. Od stolno-manipulativnih igara najviše su birala igru nizanja kamenčića te igru slovima. Radila su grafomotoričke vježbe na temu i slušala priču „Vrapčić Prhko“ i „Majin vrapčić“. Za kraj tjedna, djeca su zajedno s odgojiteljicama izradila hranilicu za ptice koju smo postavili u dvorištu našeg vrtića, a na obližnjoj livadi ostavila su hranu kako bi ju ptičice same mogle pronaći. Kako nam je bilo pogledajte u foto galeriji.

Comments are disabled.