“Gusjenice” su se susrele s temom “Ptice zimi” s kojom se poticao razvoj empatije prema životinjama (pticama) koje su nam ostale vani na hladnoći. Istraživale su fizionomiju ptica, kako i čime se ptice hrane. Sve spoznaje širile su kroz video sadržaje, fotografije, likovna izražavanja, razvijajući svoju kreativnost i maštu. Pjevajući pjesmicu “Vrapčić u zimi” promatrale su sjemenke i perje povećalom, napravile kućicu za ptice i hranilicu koju smo na kraju tjedna zajedno stavili u dvorište vrtića. 

                       Ljuti se Vrapčić 
                      na zimu, na zimu.
                       Šteta što nema 
                         perinu, perinu. 
                        Zebu ga noge,
                         zebe ga nos,
                           kašlje i kiše,
                          jer hoda bos! 

Comments are disabled.