Tijekom proteklog tjedna “Mišići” su mnogo vremena provodili u proučavanju ptica selica. Najviše smo istraživali rode i lastavice. Većina djece primijetila je da su njihova gnijezda prazna i da su one otišle u tople krajeve. Djeca mnogo znaju o njima, a njihovo znanje produbili smo različitim video zapisima, knjigama i enciklopedijama. Djeca su bila zainteresirana gdje su one otišle, pa smo ta mjesta promatrali na globusu i na karti svijeta. Igrali smo mnoge pokretne igre, pjevali pjesmice i svirali na različitim glazbenim instrumentima. Likovno smo se izražavali kroz različite likovne tehnike. Prošetali smo selom do rodinog gnijezda i  njenom gnijezdu zatekli nove stanovnike- vrapčiće i golube. Čitali smo priče i pogađali zagonetke o pticama, a zanimljivo nam je bilo i proučavanje hrane za ptice. Presipavali smo, mirisali i pipali različite sjemenke kojima se pričice hrane, a od drvenih štapića smo im izradili kućice na papiru.

1.listopada obilježili smo i Međunarodni dan starijih osoba prigodnom pjesmicom Volim djeda i baku, te smo izradili srca i našim djedama i bakama poslali poruku da ih volimo najviše na svijetu.

Comments are disabled.