Čitav tjedan posvetili smo se vuni. Razgovarali smo o zimi kao godišnjem dobu te kako se odijevamo po hladnoći. Djeca su zaključila da po zimi odijevamo vunene kape, šalove, čarape kako bi nam bilo toplo. Saznali smo kako je sve počelo u Škotskoj, te da su stari škoti upotrebljavali vunu kako bi ih grijala i zaštitila od vjetra. Svako jutro bi svoju vunenu odjeću namočili u potoku jer bi tada bila gušća i deblja i pružila im bolju zaštitu. Također smo razgovarali kako su i njihove bake i prabake izrađivale odjeću od vune, koju naravno dobivamo od ovaca! Saznali smo mnoštvo zanimljivih informacija kao npr. da se ovce šišaju u proljeće, ranije se ne smije jer im je vuna potrebna kako bi ih grijala. Tako su se Loptice ne samo upoznale sa kulturom odijevanja u prošlosti već su i same sudjelovale u izradi raznih predmeta od vune. A u tome smo imali itekako veliku pomoć! U suradnji s bakama u sklopu programa “Luckasti umirovljenici” naučili smo kako na različite i zanimljive načine izrađivati predmete od vune. Kao i na svakim dosadašnjim radionicama djeca su uživala i prepustila se mašti i kreativnosti. 
Željeli bi se još jednom zahvaliti vrijednim bakama na pomoći te se veselimo svakoj budućoj suradnji!

Comments are disabled.