Dolazak snježnog pokrivača upotpunio je naše planirane aktivnosti vezane uz godišnje doba “Zima”. Svakodnevnim boravkom na svježem zraku opažali smo promjene koje se događaju s dolaskom hladnijeg vremena, uočavali karakteristike i obilježja zime, razvijali svijest o važnosti i funkciji tople i slojevite odjeće. Snijeg i njegove pahulje potaknule su nas na razgovor o aktivnostima koje sve možemo provoditi na snijegu i ledu. Neke od aktivnosti proveli smo u praktičnom dijelu (izrada snjegovića, grudanje, klizanje na ledu) dok smo ostale nastojali prikazati kroz likovno stvaralaštvo ( izrada skija i skijaša, klizališta i klizača, origami zimske kuće, pingvina i snjegovića). Najveći interes kod djece izazvale su istraživačko-spoznajne aktivnosti u kojima smo istraživali i uspoređivali teksturu, boju i okus snijega i leda, njihovu razliku te na kojim temperaturama se otapaju. Također, djeca su dosta interesa pokazala za proučavanje života pingvina, a u tome su im pomogle encikolpedija “Zima”, brojne fotografije ali i pokretne igre u kojima su oponašali njihove kretnje. Sve aktivnosti upotpunili smo ponavljajući i usvajajući brojne stihove i zagonetke te pjevajući pjesmice ” Padaj, padaj snježiću”, “Bijeli snješko” i “Zeko i potočić”.

Comments are disabled.