Svaki put kada dijete nauči nešto novo, ono izgrađuje svoju sliku o sebi. Dijete uči kako ono izgleda, što može učiniti i gdje je njegovo mjesto u sredini koja ga okružuje. Kroz tjedne aktivnosti djeca su iznosila svoje “viđenje” sebe. U centru početnog čitanja i pisanja potaknuti su na prepoznavanje vlastitog imena i fotografije te slušanje dok netko govori i uvažavanje tuđeg mišljenja.
U likovnom centru raznim tehnikama su slikali svoj portret i svoju obitelj. Potaknuti su na samostalnost prilikom odijevanja i obavljanja osobne higijene.
Kroz igru djeca najbolje upoznaju sebe, stoga druženja s vršnjacima (sklapanje prijateljstva, komunikacija s vršnjacima, igranje raznih zajedničkih igara) potiče na razvoj socijalnih kompetencija koje pomažu djeci kako bi funkcionirali u skupini, tj. vrtiću, a kasnije i u školi. 

Comments are disabled.